Dofinansowanie

pompy ciepła shizen dofinansowanie

Pompa ciepła przynosi realne oszczędności, przez co okres zwrotu takiej inwestycji jest obecnie bardzo atrakcyjny. Co więcej, mamy kilka możliwości skrócenia tego czasu poprzez skorzystanie z różnego rodzaju dofinansowań. Programy dotacyjne są udostępniane praktycznie co roku – na różnych zasadach, dla zróżnicowanych beneficjentów. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd dofinansowań i podpowiadamy, na które z nich warto zwrócić obecnie uwagę.

Moje Ciepło to program, który ma ruszyć w pierwszym lub drugim kwartale 2022 roku. Jego celem ma być dofinansowanie zakupu i montażu pomp ciepła w nowych domach o podwyższonym standardzie energetycznym. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje do 30 proc. kosztów inwestycji, przy czym maksymalne dofinansowanie uzależniono od rodzaju pompy. Dotacja ma wynieść 21 tys. zł w przypadku pompy gruntowej oraz 7 tys. zł w przypadku pompy powietrznej.

Ważne! Aby skorzystać z dotacji, wskaźnik zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (EP) powinien być niższy niż w obecnych przepisach (70 kWh/m2 na rok).

Agroenergia to program realizowany w latach 2019-2027. Jest on przeznaczony dla osób fizycznych i prawnych będących właścicielem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych zawiera się w przedziale od 1 ha do 300 ha. Ponadto beneficjent co najmniej rok przed złożeniem wniosku musi prowadzić osobiście gospodarstwo (lub działalność pochodną). Program przewiduje dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii. W zakres ten wchodzą oczywiście pompy ciepła o mocy większej niż 10 kW oraz nie większej niż 50 kW.

Kolejnym, nieco bardziej znanym programem jest Czyste Powietrze. Obejmuje on m.in. zakup i wymianę źródła ciepła na ekologiczne. Pompa ciepła spełnia jego kryteria. O dofinansowanie mogą się ubiegać właściciele eksploatowanych już domów, posiadający zarobki określone w regulaminie Czystego Powietrza. Otrzymanie dofinansowania wiąże się z termomodernizacją budynku.

Termomodernizacje budynku obejmuje również ulga podatkowa. Warto z niej skorzystać! Ponadto cały czas jest dostępny program Mój Prąd dotujący instalacje fotowoltaiczne, które doskonale współpracują z pompami ciepła.

 

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  kontakt w godzinach:

  poniedziałek – piątek 8:00 – 18:00
  sobota – niedziela 8:00 – 20:00
  dni świąteczne 8:00 – 20:00

  Zgłoszenia prosimy składać przez zakładkę:
  SERWIS ONLINE

  chevron-down