Pomy Shizen logo
biuro@pompyshizen.pl
+48 577 522 787

AMS-CWU+CO-240L – kompleksowe rozwiązanie dla każdej instalacji

Nowoczesne budownictwo wymaga kompaktowych i kompleksowych rozwiązań. Odpowiedzią na te potrzeby w branży grzewczej są zbiorniki kombinowane, czyli łączące w sobie zasobnik na ciepłą wodę użytkową oraz wodę zasilającą centralne ogrzewanie. Zbiornik AMS-CWU+CO-240L to doskonały przykład takiego połączenia. W jednej obudowie znajduje się 160 litrów pojemności przeznaczonej na ciepłą wodę użytkową oraz 80 litrów buforu dla instalacji grzewczej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić powierzchnię użytkową w kotłowni oraz optymalnie wykorzystać ciepło wytworzone przez urządzenie grzewcze.

Chcesz poznać cenę?
Wyślij zapytanie
Karty produktowe (PDF):

Dlaczego warto wybrać zbiornik Shizen?

Kompleksowa obsługa

Duża liczba przyłączy wody zapewnia szerokie możliwości eksploatacyjne.

Kompleksowa obsługa

Wysoki wskaźnik efektywności energetycznej gwarantuje niskie zużycie energii.

Kompleksowa obsługa

Wykonany jest przy użyciu wysokiej klasy materiałów – kwasoodpornej stali 304 lub 316 L.

Niskie zużycie energii

Posiada atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Niskie zużycie energii

Wysoka trwałość i efektywność idą w parze z estetycznym wykonaniem.

Niskie zużycie energii

Doskonale współpracuje z pompami ciepła i systemami grzewczymi różnych rodzajów.

Shizen - Ams opinie

4,7 29 reviews

Firma godna polecenia! Dobry dobór instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła. Szybki, profesjonalny montaż. Pompa ciepła działa bezawaryjnie i bezobsługowo co jest wielkim plusem po zamianie z pieca na eko-groszek. Dom 270m dogrzany bezproblemowo - parter częściowo podłogówka i grzejniki, piętro -grzejniki. Duże oszczędności w rachunkach. POLECAM!!
Małgorzata
Bardzo profesjonalna i rzetelna firma, która potrafi zadbać o wykonanie dobrej pracy i jednocześnie o zadowolenie klienta.
Ania
Firma solidna, kontakt i montaż przebiegał bezproblemowo, wszystko zostało zrealizowane szybciej niż było to w umowie,szczególne polecam montażystę p. Bartka cierpliwego solidnego i fachowego. Instalacja jest na razie w trakcie regulacji ale już dobrze ogrzewa duży dom , polecam jak najbardziej :)
Janusz

Montaż pompy ciepła z zasobnikiem i fotowoltaiki - krok po kroku

YouTube video

AMS-CWU+CO-240L – szczegóły techniczne

Zbiornik AMS-CWU+CO-240L to zasobnik kombinowany, magazynujący zarówno ciepłą wodę użytkową, jak i wodę pracującą w instalacji grzewczej. Został wykonany ze stali SUS 304-2B, co gwarantuje wysoką trwałość i wieloletnią eksploatację. Proces wymiany ciepła w części przeznaczonej na c.w.u. zachodzi poprzez wymiennik wykonany ze stali nierdzewnej. Część buforową wyposażono natomiast w kilka przyłączy na wodę kotłową. Daje to wiele możliwości zastosowania w specyficznych systemach grzewczych. O efektywność energetyczną dba izolacja wykonana z poliuretanu o grubości aż 60 mm.

AMS-CWU+CO-240L to zbiornik pionowy, co ułatwia montaż i wkomponowanie go w pomieszczeniu technicznym bądź kotłowni. Projektując go, pamiętaliśmy również o tym, że wysoka efektywność energetyczna powinna iść w parze z estetyką.

Jaki zasobnik CO i CWU wybrać?

Zasobniki AMS Pozostałe zasobniki
Posiadają duże wężownice co pozwala na krótszy czas wygrzewu. Są energooszczędne. Mała powierzchnia wężownicy wydłuża czas nagrzewania ciepłej wody w zbiorniku.
Duże wężownice w orientacji pionowej pozwalają zaoszczędzić miejsce w kotłowni. Woda znajdująca się poniżej wężownicy powoduje powstanie tzw. martwej strefy z chłodniejszą wodą.
Posiadają wysokiej klasy ERP, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji. Niska klasa energetyczna przyczynia się do podwyższenia kosztów ogrzewania.

Co daje zbiornik AMS-CWU+CO-240L twojej instalacji?

Zastosowanie zbiornika kombinowanego w instalacji grzewczej to szereg korzyści. W taki sposób łączymy w jednym urządzeniu magazyn na ciepłą wodę użytkową i bufor ciepła. Oznacza to, że dbamy zarówno o komfort domowników, którzy mają dostęp do ciepłej wody zawsze, gdy odkręcają kran, jak i o urządzenie grzewcze, które może swobodnie magazynować wytworzone ciepło.

AMS-CWU+CO-240L – oszczędności i komfort

Jaki zasobnik buforowy oraz do c.w.u. wybrać? Dzięki rozwiązaniu Shizen, odpowiedzią na to pytanie jest jedno urządzenie. AMS-CWU+CO-240L to uniwersalne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych kotłowniach. Wykonanie z najwyższej jakości materiałów daje gwarancję wieloletniej i wydajnej eksploatacji. Kompleksowość i trwałość to nie jedyne cechy AMS-CWU+CO-240L. Jedną z najważniejszych jest możliwość generowania oszczędności poprzez zatrzymanie wytworzonego ciepła.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  chevron-down