AMS-CWU+CO-240L – kompleksowe rozwiązanie dla każdej instalacji

Nowoczesne budownictwo wymaga kompaktowych i kompleksowych rozwiązań. Odpowiedzią na te potrzeby w branży grzewczej są zbiorniki kombinowane, czyli łączące w sobie zasobnik na ciepłą wodę użytkową oraz wodę zasilającą centralne ogrzewanie. Zbiornik AMS-CWU+CO-240L to doskonały przykład takiego połączenia. W jednej obudowie znajduje się 160 litrów pojemności przeznaczonej na ciepłą wodę użytkową oraz 80 litrów buforu dla instalacji grzewczej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić powierzchnię użytkową w kotłowni oraz optymalnie wykorzystać ciepło wytworzone przez urządzenie grzewcze.

Chcesz poznać cenę?
Wyślij zapytanie
Karty produktowe (PDF):

Dlaczego warto wybrać zbiornik Shizen?

zbiornik z dużą liczbą przyłączeń wody

Duża liczba przyłączy wody zapewnia szerokie możliwości eksploatacyjne.

Wysoki wskaźnik efektywności energetycznej gwarantuje niskie zużycie energii.

Wykonany jest przy użyciu wysokiej klasy materiałów – kwasoodpornej stali 304 lub 316 L.

zbiornik atestowany

Posiada atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Wysoka trwałość i efektywność idą w parze z estetycznym wykonaniem.

Doskonale współpracuje z pompami ciepła i systemami grzewczymi różnych rodzajów.

Shizen - Ams opinie

4,7 29 reviews

Jak wygląda zbiornik AMS CWU+CO 240L?

YouTube video

AMS-CWU+CO-240L A – szczegóły techniczne

Zbiornik AMS-CWU+CO-240L to zasobnik kombinowany, magazynujący zarówno ciepłą wodę użytkową, jak i wodę pracującą w instalacji grzewczej. Został wykonany ze stali SUS 304-2B, co gwarantuje wysoką trwałość i wieloletnią eksploatację. Proces wymiany ciepła w części przeznaczonej na c.w.u. zachodzi poprzez wymiennik wykonany ze stali nierdzewnej. Część buforową wyposażono natomiast w kilka przyłączy na wodę kotłową. Daje to wiele możliwości zastosowania w specyficznych systemach grzewczych. O efektywność energetyczną dba izolacja wykonana z poliuretanu o grubości aż 60 mm.

AMS-CWU+CO-240L to zbiornik pionowy, co ułatwia montaż i wkomponowanie go w pomieszczeniu technicznym bądź kotłowni. Projektując go, pamiętaliśmy również o tym, że wysoka efektywność energetyczna powinna iść w parze z estetyką.

Jaki zasobnik CO i CWU wybrać?

Zasobniki AMS Pozostałe zasobniki
Posiadają duże wężownice co pozwala na krótszy czas wygrzewu. Są energooszczędne. Mała powierzchnia wężownicy wydłuża czas nagrzewania ciepłej wody w zbiorniku.
Duże wężownice w orientacji pionowej pozwalają zaoszczędzić miejsce w kotłowni. Woda znajdująca się poniżej wężownicy powoduje powstanie tzw. martwej strefy z chłodniejszą wodą.
Posiadają wysokiej klasy ERP, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji. Niska klasa energetyczna przyczynia się do podwyższenia kosztów ogrzewania.

Co daje zbiornik AMS-CWU+CO-240L twojej instalacji?

Zastosowanie zbiornika kombinowanego w instalacji grzewczej to szereg korzyści. W taki sposób łączymy w jednym urządzeniu magazyn na ciepłą wodę użytkową i bufor ciepła. Oznacza to, że dbamy zarówno o komfort domowników, którzy mają dostęp do ciepłej wody zawsze, gdy odkręcają kran, jak i o urządzenie grzewcze, które może swobodnie magazynować wytworzone ciepło.

AMS-CWU+CO-240L – oszczędności i komfort

Jaki zasobnik buforowy oraz do c.w.u. wybrać? Dzięki rozwiązaniu Shizen, odpowiedzią na to pytanie jest jedno urządzenie. AMS-CWU+CO-240L to uniwersalne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie zarówno w nowych, jak i modernizowanych kotłowniach. Wykonanie z najwyższej jakości materiałów daje gwarancję wieloletniej i wydajnej eksploatacji. Kompleksowość i trwałość to nie jedyne cechy AMS-CWU+CO-240L. Jedną z najważniejszych jest możliwość generowania oszczędności poprzez zatrzymanie wytworzonego ciepła.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  kontakt w godzinach:

  poniedziałek – piątek 8:00 – 18:00
  sobota – niedziela 8:00 – 20:00
  dni świąteczne 8:00 – 20:00

  Zgłoszenia prosimy składać przez zakładkę:
  SERWIS ONLINE

  chevron-downchevron-leftchevron-right