AMS-CO-300L – pojemny zbiornik do dużych potrzeb

Wiele instalacji centralnego ogrzewania potrzebuje do efektywnej pracy dużego magazynu energii cieplnej. Na taką potrzebę właśnie odpowiada zbiorniki AMS-CO-300L. Zbiornik buforowy do pompy ciepła (i nie tylko!) to również element instalacji, dzięki któremu możemy zaoszczędzić. Zbiorniki Shizen charakteryzują się wysoką klasą efektywności energetycznej, dzięki czemu jesteśmy pewni, że ciepło nie ulatnia się wraz z naszymi pieniędzmi. Są to również urządzenia uniwersalne. Możemy je wykorzystać w dowolnych konfiguracjach i w instalacjach grzewczych działających z różnymi źródłami ciepła. 300 litrów buforu to solidne zabezpieczenie dla instalacji i Twojego portfela.

Chcesz poznać cenę?
Wyślij zapytanie
Karty produktowe (PDF):

Dlaczego warto wybrać zbiornik Shizen?

zbiornik z dużą liczbą przyłączeń wody

Duża liczba przyłączy wody zapewnia szerokie możliwości eksploatacyjne.

Wysoki wskaźnik efektywności energetycznej gwarantuje niskie zużycie energii.

Wykonany jest przy użyciu wysokiej klasy materiałów – kwasoodpornej stali 304 lub 316 L.

zbiornik atestowany

Posiada atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Wysoka trwałość i efektywność idą w parze z estetycznym wykonaniem.

Doskonale współpracuje z pompami ciepła i systemami grzewczymi różnych rodzajów.

Shizen - Ams opinie

4,7 29 reviews

Montaż pompy ciepła z zasobnikiem i fotowoltaiki - krok po kroku

YouTube video

AMS-CO-300L – szczegóły techniczne

Cechą charakterystyczną zbiornika buforowego AMS-CO-300L jest wysoka trwałość. Wynika ona z zastosowania wysokiej jakości materiałów. Wykorzystanie kwasoodpornej stali daje gwarancję wieloletniej i wydajnej eksploatacji. O żywotność zbiornika dba także dodatkowa ochrona anty-UV. Izolację stanowi pianka poliuretanowa o grubości 50 mm. W taki sposób mamy pewność, że ciepło zostanie wewnątrz zbiornika.

Kolejną ważną cechą jest wysoka funkcjonalność urządzenia. Zbiorniki Shizen zostały wyposażone w kilka przyłączy wejściowych, dzięki czemu mogą działać zarówno w prostych, jak i bardziej zaawansowanych systemach.

Jaki zasobnik do pompy ciepła wybrać?

Zasobnik AMS-CO Pozostałe zasobniki
Wykonany ze stali kwasoodpornej (antykorozyjnej). Wykonane ze stali czarnej, są narażone na proces korozji.
Posiada dużo przyłączeń. Różne systemy grzewcze, np: pompa z kotłem na paliwo stałe mogą funkcjonować równolegle. Mała ilości przyłączy nie pozwala na przyłączenie do instalacji grzewczej budynku wraz z pompą innych źródeł ciepła np. kotła gazowego.
Posiada wysokiej klasy ERP, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji. Niska wydajność energetyczna to wysokie koszty eksploatacji.

Co daje zbiornik AMS-CO-300L twojej instalacji?

Obserwując rosnące ceny energii, można stwierdzić, że to, co daje nam zbiornik buforowy to przede wszystkim oszczędności. Umożliwiają one wykorzystanie okresowo niższych cen energii elektrycznej (w określonych taryfach) lub darmowej pracy pompy ciepła wspieranej fotowoltaiką. Ciepłą wodę C.O. pozyskaną niskim kosztem możemy zgromadzić w zbiorniku buforowym i wykorzystać ją w godzinach z wyższymi cenami. Zbiornik na wodę do pompy ciepła gwarantuje również odpowiednią ilość energii, potrzebną podczas procesu odladzania parownika pompy ciepła powietrze-woda. Zbiornik buforowy do pompy ciepła zadba też o żywotność urządzenia grzewczego, pozytywnie wpływają na cykle pracy sprężarki.

AMS-CO-300L – bezpieczna i wydajna instalacja C.O.

Duża liczba przyłączy i ich duże średnice dają wiele możliwości zastosowania zbiornika AMS-CO-300L. W każdym z tych wariantów takie rozwiązanie jest ogromnym wsparciem dla instalacji i pompy ciepła. Zbiornik zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby funkcjonował wydajnie przez wiele lat. Posiada on wszystkie niezbędne atesty i deklaracje zgodności, przez co jest pewnym i optymalnym wyborem.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  kontakt w godzinach:

  poniedziałek – piątek 8:00 – 18:00
  sobota – niedziela 8:00 – 20:00
  dni świąteczne 8:00 – 20:00

  Zgłoszenia prosimy składać przez zakładkę:
  SERWIS ONLINE

  chevron-downchevron-leftchevron-right