Pompy ciepła do domu

domowe pompy ciepła

Wybór źródła ciepła to jedna z najważniejszych decyzji podczas budowy lub modernizacji domu. Ogrzewanie budynku stanowi wysoki procent kosztów stałych związanych z jego eksploatacją. Ciągle rosnące ceny konwencjonalnych źródeł energii oraz restrykcyjne normy emisyjne sprawiły, że dużą popularność zyskują pompy ciepła. Doskonale wpisują się one we współczesne trendy. Jak działają pompy ciepła? Oprócz oszczędnego ogrzewania, sprzyjają środowisku i są komfortowe w użytkowaniu. Takie połączenie to coś, czego szukają klienci, którzy nie boją się iść z duchem czasu.

Pompa ciepła Shizen w Twoim domu

Zdajemy sobie sprawę z tego, że współczesne budownictwo jest bardzo zróżnicowane. Budynki mogą się różnić pod wieloma względami – od ich powierzchni po technologię budowy. Powietrzne pompy ciepła to przede wszystkim urządzenia uniwersalne. Doskonale sprawdzą się zarówno w nowych, jak i starszych budynkach. Nie ma znaczenia również, czy chcemy ogrzać mały dom parterowy czy ogromną willę.

Kluczem jest odpowiedni dobór mocy powietrznej pompy ciepła do zapotrzebowania energetycznego budynku. Zapotrzebowanie energetyczne zależy od wielu czynników. Można wśród nich wymienić powierzchnię domu, jakość izolacji newralgicznych obszarów (m.in. ścian zewnętrznych, poddasza, czy też fundamentów), rodzaj zastosowanej stolarki otworowej oraz typ wentylacji.

Pompy ciepła powietrze woda marki Shizen występują w kilku wariantach, dostosowanych do zróżnicowanego zapotrzebowania energetycznego budynków. W naszej ofercie znajdują się zarówno urządzenia o mocy 9 kW, dedykowane do typowych domów jednorodzinnych, jak i znacznie mocniejsze, które efektywnie ogrzeją większe budynki (do mocy 23 kW).

Dobór mocy pompy ciepła powietrze-woda do naszych potrzeb warto zostawić fachowcom. Prawidłowe określenie mocy urządzenia jest kluczowe dla efektywnej i oszczędnej jego eksploatacji (w ogólnym rozrachunku obniża koszt pompy ciepła).

Pompy ciepła dla domu

Pompa ciepła 9-AMS-RS

Pompa ciepła typu powietrze woda (o mocy 9 kW) dedykowana dla niewielkich powierzchni i niedużych domów.

Pompa ciepła 13-AMS-RS

Urządzenie grzewcze o mocy 13 kW, które efektywnie ogrzeje większą powierzchnię mieszkalną i dom.

Pompa ciepła 18-AMS-RS

Pompa ciepła o mocy 18 kW. Jej wysoka wydajność pozwala na efektywne ogrzanie dużej powierzchni.

Pompa ciepła 23-AMS-RS

Ekologia i ogromna moc w jednym urządzeniu. Pompa ciepła o mocy 23 kW zadba o komfort rodziny w dużym domu.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  chevron-down