Pompa ciepła do domu do 500 m2

domowe pompy ciepła

Dobór pompy ciepła do domu to bardzo ważny proces. Oprócz wyboru typu i marki urządzenia, konieczne jest obliczenie odpowiedniej mocy pompy ciepła. Musi ona być dostosowana do naszych potrzeb, a konkretniej – do zapotrzebowania energetycznego budynku. Na zapotrzebowanie energetyczne naszego domu wpływają takie czynniki jak: powierzchnia domu, rodzaj zastosowanej wentylacji, typ i jakość stolarki otworowej oraz lokalizacja i technologia, w jakiej został wzniesiony dom (stopień izolacyjności newralgicznych obszarów).

Dlaczego musimy tak rzetelnie podejść do doboru mocy powietrznej pompy ciepła? Pompa ciepła o zbyt dużej mocy będzie pracować ze zbyt dużą częstotliwością, a cały proces będzie krótki i intensywny. Prowadzi to do wysokiego zużycia energii elektrycznej. Zbyt mała moc pompy ciepła powietrze woda nie będzie w stanie zapewnić domownikom komfortu termicznego.

Do domu o powierzchni 500 m2 zalecamy pompę 35-AMS-RS. Pompy Shizen 35-AMS-RS zostały wyposażone w funkcję EVI, czyli wtrysk pary wodnej w dodatkowym wymienniku. Dzięki temu mogą działać efektywnie, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Czynnik roboczy R32 wykorzystany w obiegu urządzenia jest ekologiczny i ułatwia serwis pompy ciepła. Pompa ciepła 35-AMS-RS funkcjonuje w oparciu o inwerterową sprężarkę marki Panasonic.

Zapraszamy do kontaktu z uwagi na możliwość budowania kaskad. Jesteśmy w stanie obsłużyć obiekty przemysłowe i usługowe wielokubaturowe.

Jaka pompa ciepła do domu 500m2?

Pompa ciepła 35-AMS-RS

Duży budynek wymaga odpowiedniej mocy i wydajności instalacji grzewczej. Pompa ciepła 35-AMS-RS to optymalne rozwiązanie do domu do 500 m2.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  kontakt w godzinach:

  poniedziałek – piątek 8:00 – 18:00
  sobota – niedziela 8:00 – 20:00
  dni świąteczne 8:00 – 20:00

  Zgłoszenia prosimy składać przez zakładkę:
  SERWIS ONLINE

  chevron-down