Pompa ciepła do domu do 500 m2

domowe pompy ciepła

Dobór pompy ciepła do domu to bardzo ważny proces. Oprócz wyboru typu i marki urządzenia, konieczne jest obliczenie odpowiedniej mocy pompy ciepła. Musi ona być dostosowana do naszych potrzeb, a konkretniej – do zapotrzebowania energetycznego budynku. Na zapotrzebowanie energetyczne naszego domu wpływają takie czynniki jak: powierzchnia domu, rodzaj zastosowanej wentylacji, typ i jakość stolarki otworowej oraz lokalizacja i technologia, w jakiej został wzniesiony dom (stopień izolacyjności newralgicznych obszarów).

Dlaczego musimy tak rzetelnie podejść do doboru mocy powietrznej pompy ciepła? Pompa ciepła o zbyt dużej mocy będzie pracować ze zbyt dużą częstotliwością, a cały proces będzie krótki i intensywny. Prowadzi to do wysokiego zużycia energii elektrycznej. Zbyt mała moc pompy ciepła powietrze woda nie będzie w stanie zapewnić domownikom komfortu termicznego.

Do domu o powierzchni 500 m2 zalecamy zestaw dwóch pomp 23-AMS-RS. Pompy Shizen 23-AMS-RS zostały wyposażone w funkcję EVI, czyli wtrysk pary wodnej w dodatkowym wymienniku. Dzięki temu mogą działać efektywnie, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Czynnik roboczy R32 wykorzystany w obiegu urządzenia jest ekologiczny i ułatwia serwis pompy ciepła. Pompa ciepła 23-AMS-RS funkcjonuje w oparciu o inwerterową sprężarkę marki Panasonic.

Dostępne zestawy z pompą ciepła 23-AMS-RS na mroźną zimę

Pompa ciepła 23-AMS-RS do ogrzewania domu

Duży budynek wymaga odpowiedniej mocy i wydajności instalacji grzewczej. Pompa ciepła 23-AMS-RS to optymalne rozwiązanie do domu do 500 m2.

Pompa ciepła 23-AMS-RS do ogrzewania domu i wody

Pompa ciepła 23-AMS-RS to kompleksowe rozwiązanie. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej i ogrzanie domu nigdy nie było prostsze i tańsze!

Pompa ciepła 23-AMS-RS do ogrzewania C.O. i C.W.U. z szafą

Kompaktowa kotłownia, wysoka wydajność w niskich temperaturach i bezobsługowa eksploatacja – to trzy cechy nowoczesnego systemu grzewczego.

Pompa ciepła 23-AMS-RS z szafą i zbiornikiem

Pompa ciepła z dodatkowym zbiornikiem i szafą hydrauliczną to gwarancja taniego ogrzewania i bezpieczeństwa energetycznego.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  chevron-down