Pompa ciepła do domu do 300 m²

domowe pompy ciepła

Dobór pompy ciepła do domu to coś więcej niż określenie typu i marki urządzenia. Konieczne jest obliczenie odpowiedniej mocy pompy ciepła, dostosowanej do naszych potrzeb. Wyznacznikiem w tej kwestii jest zapotrzebowanie energetyczne budynku. Podczas obliczania tego parametru należy uwzględnić: powierzchnię domu, rodzaj zastosowanej wentylacji, typ i jakość stolarki otworowej oraz lokalizację i technologię, w jakiej został wzniesiony dom (stopień izolacyjności newralgicznych obszarów).

Warto wyjaśnić dlaczego dobór odpowiedniej mocy powietrznej pompy ciepła jest tak ważny. Pompa ciepła o zbyt dużej mocy będzie się włączała zbyt często, a jej praca będzie krótka i intensywna. Prowadzi to do wysokiego zużycia energii elektrycznej (znacznie zwiększa koszt eksploatacji pompy ciepła). Zbyt mała moc pompy ciepła powietrze woda nie będzie w stanie wydajnie ogrzać domu.

Do domu o powierzchnii do 300 m2 polecamy Shizen 23-AMS-RS, 28-AMS-RS lub 35-AMS-RS. To powietrzne pompy ciepła składające się z jednej jednostki. Jest to charakterystyczne dla monoblokowych pomp ciepła. Ponadto zastosowano w nich funkcję EVI, czyli wtrysk pary wodnej w dodatkowym wymienniku. Jest to jedno z rozwiązań, które sprawia, że urządzenie zachowuje wysoką wydajność w niskich temperaturach. Czynnik roboczy R32 wykorzystany w obiegu pompy jest ekologiczny, wydajny i ułatwia serwis pompy ciepła.

Pompa ciepła AMS-RS marki Shizen działa w oparciu o inwerterową sprężarkę marki Panasonic. Charakteryzuje się cichą i bezobsługową pracą, co jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych klientów.

 

 

Jaka pompa ciepła do domu 300 m²?

Pompa ciepła 23-AMS-RS

Duży budynek wymaga odpowiedniej mocy i wydajności instalacji grzewczej. Pompa ciepła 23-AMS-RS to optymalne rozwiązanie do domu do 300 m2.

Pompa ciepła 28-AMS-RS

Pompa ciepła 28-AMS-RS to kompleksowe rozwiązanie. Przygotowanie ciepłej wody użytkowej i ogrzanie domu nigdy nie było prostsze i tańsze!

Pompa ciepła 35-AMS-RS

Kompaktowe wymiary, wysoka wydajność w niskich temperaturach i bezobsługowa eksploatacja – to trzy cechy nowoczesnego systemu grzewczego.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  kontakt w godzinach:

  poniedziałek – piątek 8:00 – 18:00
  sobota – niedziela 8:00 – 20:00
  dni świąteczne 8:00 – 20:00

  Zgłoszenia prosimy składać przez zakładkę:
  SERWIS ONLINE

  chevron-down