Pomy Shizen logo
biuro@pompyshizen.pl
+48 577 522 787

AMS-CWU+CO-300L – komfort i wydajność 2w1

Zbiorniki kombinowane to połączenie zasobnika na ciepłą wodę użytkową oraz buforu magazynującego ciepło dla instalacji centralnego ogrzewania. Zbiornik AMS-CWU+CO-300L to odpowiedź na potrzeby współczesnej branży grzewczej, która wymaga kompleksowych i kompaktowych rozwiązań. W zbiorniku  znajduje się 180 litrów pojemności przeznaczonej na ciepłą wodę użytkową oraz 120 litrów buforu dla instalacji grzewczej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zastąpić dwa zbiorniki jednym i zaoszczędzić przestrzeń użytkową w kotłowni. Wariant ten sprawdzi się nie tylko w nowoczesnych budynkach, ale również w starszym budownictwie, które podczas termomodernizacji ma wiele ograniczeń (np. powierzchniowych).

Chcesz poznać cenę?
Wyślij zapytanie
Karty produktowe (PDF):

Dlaczego warto wybrać zbiornik Shizen?

Kompleksowa obsługa

Duża liczba przyłączy wody zapewnia szerokie możliwości eksploatacyjne.

Kompleksowa obsługa

Wysoki wskaźnik efektywności energetycznej gwarantuje niskie zużycie energii.

Kompleksowa obsługa

Wykonany jest przy użyciu wysokiej klasy materiałów – kwasoodpornej stali 304 lub 316 L.

Niskie zużycie energii

Posiada atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Niskie zużycie energii

Wysoka trwałość i efektywność idą w parze z estetycznym wykonaniem.

Niskie zużycie energii

Doskonale współpracuje z pompami ciepła i systemami grzewczymi różnych rodzajów.

Shizen - Ams opinie

4,7 29 reviews

Firma godna polecenia! Dobry dobór instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła. Szybki, profesjonalny montaż. Pompa ciepła działa bezawaryjnie i bezobsługowo co jest wielkim plusem po zamianie z pieca na eko-groszek. Dom 270m dogrzany bezproblemowo - parter częściowo podłogówka i grzejniki, piętro -grzejniki. Duże oszczędności w rachunkach. POLECAM!!
Małgorzata
Bardzo profesjonalna i rzetelna firma, która potrafi zadbać o wykonanie dobrej pracy i jednocześnie o zadowolenie klienta.
Ania
Firma solidna, kontakt i montaż przebiegał bezproblemowo, wszystko zostało zrealizowane szybciej niż było to w umowie,szczególne polecam montażystę p. Bartka cierpliwego solidnego i fachowego. Instalacja jest na razie w trakcie regulacji ale już dobrze ogrzewa duży dom , polecam jak najbardziej :)
Janusz

Montaż pompy ciepła z zasobnikiem i fotowoltaiki - krok po kroku

YouTube video

AMS-CWU+CO-300L – szczegóły techniczne

Zbiornik AMS-CWU+CO-300L jest zbiornikiem kombinowanym magazynującym zarówno ciepłą wodę użytkową, jak i wodę pracującą w instalacji grzewczej. Jego wnętrze zostało wykonane ze stali SUS 304-2B. W taki sposób otrzymujemy wysoką trwałość i bezproblemową eksploatację przez wiele lat. Część przeznaczona na ciepłą wodę użytkową została wzbogacona wężownicą wykonaną ze stali nierdzewnej. Bufor dla instalacji centralnego ogrzewania wyposażono natomiast w kilka przyłączy na wodę kotłową. Całość dopełnia izolacja poliuretanowa o grubości 60 mm.

AMS-CWU+CO-300L to nie tylko wydajność, ale również estetyka. Projektując nasze zbiorniki, pamiętamy o każdym szczególe.

Jaki zasobnik CO i CWU wybrać?

Zasobniki AMS Pozostałe zasobniki
Posiadają duże wężownice co pozwala na krótszy czas wygrzewu. Są energooszczędne. Mała powierzchnia wężownicy wydłuża czas nagrzewania ciepłej wody w zbiorniku.
Duże wężownice w orientacji pionowej pozwalają zaoszczędzić miejsce w kotłowni. Woda znajdująca się poniżej wężownicy powoduje powstanie tzw. martwej strefy z chłodniejszą wodą.
Posiadają wysokiej klasy ERP, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji. Niska klasa energetyczna przyczynia się do podwyższenia kosztów ogrzewania.

Co daje zbiornik AMS-CWU+CO-300L twojej instalacji?

Jakie korzyści daje zastosowanie zbiornika kombinowanego do pompy ciepła bądź innego urządzenia grzewczego? Dzięki niemu możemy połączyć w jednym urządzeniu magazyn na ciepłą wodę użytkową i bufor ciepła. Domownicy mogą się cieszyć ciepłą wodą zawsze, gdy odkręcą kran, a urządzenie grzewcze może magazynować ciepło w buforze, co jest często konieczne do wydajnej pracy całej instalacji.

AMS-CWU+CO-300L – kompaktowe rozwiązanie na duże potrzeby

Jaki zasobnik buforowy oraz do c.w.u. wybrać? AMS-CWU+CO-300L jest odpowiedzią na to pytanie, ponieważ łączy dwa rozwiązania w jednym. Jest to urządzenie kompaktowe, uniwersalne i przede wszystkim dające możliwość generowania oszczędności. Doskonałe parametry izolacyjne i wysoka klasa efektywności energetycznej dają pewność, że magazynowana energia pozostanie wewnątrz zbiornika przez długi czas. Jest to doskonały sposób na oszczędzanie pieniędzy, szczególnie w czasach, gdy ceny energii regularnie rosną.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  chevron-down