AMS-CO-100L – wydajność Twojej instalacji w kompaktowym rozwiązaniu

Zbiornik buforowy jest z elementem instalacji grzewczej, który dba o efektywność całego systemu. Akumulacja ciepła to czyste oszczędności, szczególnie w dobie rosnących cen energii. Zbiorniki AMS-CO-100L wyróżnia duża uniwersalność. Dzięki wielu wejściom na wodę z układu centralnego ogrzewania oraz wysokim wskaźnikom ERP, zbiorniki te są praktyczne, przy zachowanej kompaktowości. Sprawdzą się w każdych warunkach i konfiguracjach, niezależnie od źródła ciepła i specyfikacji całej instalacji grzewczej.

Chcesz poznać cenę?
Wyślij zapytanie
Karty produktowe (PDF):

Dlaczego warto wybrać zbiornik Shizen?

zbiornik z dużą liczbą przyłączeń wody

Duża liczba przyłączy wody zapewnia szerokie możliwości eksploatacyjne.

Wysoki wskaźnik efektywności energetycznej gwarantuje niskie zużycie energii.

Wykonany jest przy użyciu wysokiej klasy materiałów – kwasoodpornej stali 304 lub 316 L.

zbiornik atestowany

Posiada atest higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Wysoka trwałość i efektywność idą w parze z estetycznym wykonaniem.

Doskonale współpracuje z pompami ciepła i systemami grzewczymi różnych rodzajów.

Shizen - Ams opinie

4,7 29 reviews

Montaż pompy ciepła z zasobnikiem i fotowoltaiki - krok po kroku

YouTube video

AMS-CO-100L – szczegóły techniczne

Zbiornik buforowy AMS-CO-100L został wykonany z materiałów odpowiadających obecnym standardom i normom. Zastosowanie kwasoodpornej stali daje gwarancję wieloletniej i wydajnej eksploatacji. Strukturę zbiornika buforowego do pompy ciepłą (i nie tylko!) wzbogacono o powłokę anty-UV, która również wpływa na jego żywotność. Całość dopełnia gruba warstwa (50 mm) izolacji poliuretanowej, która dba, aby ciepło pozostawało wewnątrz zbiornika.

Zbiornik buforowy Shizen o pojemności 100 litrów jest wyposażony w kilka przyłączy wejściowych i wyjściowych. Dzięki temu można go zastosować w różnych systemach grzewczych i w różnych konfiguracjach.

Jaki zasobnik do pompy ciepła wybrać?

Zasobnik AMS-CO Pozostałe zasobniki
Wykonany ze stali kwasoodpornej (antykorozyjnej). Wykonane ze stali czarnej, są narażone na proces korozji.
Posiada dużo przyłączeń. Różne systemy grzewcze, np: pompa z kotłem na paliwo stałe mogą funkcjonować równolegle. Mała ilości przyłączy nie pozwala na przyłączenie do instalacji grzewczej budynku wraz z pompą innych źródeł ciepła np. kotła gazowego.
Posiada wysokiej klasy ERP, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji. Niska wydajność energetyczna to wysokie koszty eksploatacji.

Co daje zbiornik AMS-CO-100L twojej instalacji?

Zbiorniki buforowe to duże możliwości w kontekście oszczędzania i poprawy efektywności energetycznej budynku. Przede wszystkim, dzięki nim możesz wykorzystać okresowo niższą cenę energii elektrycznej (w określonych taryfach) lub darmową pracę pompy ciepła wspieranej fotowoltaiką. W tym czasie możesz zgromadzić energię cieplną w zbiorniku buforowym. Zbiornik na wodę do pompy ciepła to również zapewnienie odpowiedniej ilości energii na potrzeby procesu odladzania parownika pompy ciepła powietrze-woda. Ponadto dzięki zbiornikowi buforowemu do pompy ciepła, wyrównujemy cykle pracy sprężarki, wydłużając jej żywotność (sprężarka to serce każdej pompy ciepła powietrze-woda).

AMS-CO-100L trwałość i uniwersalność

Nie tylko duża liczba przyłączy, ale również ich duża średnica sprawiają, że zbiorniki Shizen mogą pracować w specyficznych i wymagających warunkach. Kupując zbiornik buforowy do pompy ciepła lub innego urządzenia grzewczego, wierzymy, że będzie on nam służył znacznie dłużej niż wspomniane źródła ciepła. W taki sposób właśnie zaprojektowaliśmy zbiorniki Shizen. Wysokiej klasy materiały i dbałość o szczegóły to połączenie, które daje komfort eksploatacji urządzenia przez wiele lat.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  kontakt w godzinach:

  poniedziałek – piątek 8:00 – 18:00
  sobota – niedziela 8:00 – 20:00
  dni świąteczne 8:00 – 20:00

  Zgłoszenia prosimy składać przez zakładkę:
  SERWIS ONLINE

  chevron-downchevron-leftchevron-right