Najczęściej zadawane pytania

Panasonic to światowy lider w dziedzinie pomp ciepła. Pompy ciepła Shizen wyposażone w sprężarki tej marki mają najlepszy parametr COP na rynku dla niskich temperatur. Standardowa pompa ciepła w temperaturze poniżej -20 °C, utrzymującej się przez 30 dni, wyłączyłaby się. Dom pracowałby na ogrzewaniu grzałką, a koszt ogrzewania wyniósłby w takich warunkach ok. 3730 zł. Przykładowa pompa Shizen 13-AMS-RS przy -20 °C nadal miałaby 6 kw mocy grzewczej. Co oznacza, że potrzebowałaby pobrać niewielką ilość energii z grzałki, a koszt ogrzewania wyniósłby 1327 zł, czyli aż o 2403 zł mniej!
Moc pompy ciepła powinna być określona na podstawie zapotrzebowania energetycznego budynku. Na ten parametr mają wpływ takie czynniki jak: powierzchnia budynku; jakość i ilość stolarki otworowej; technologia izolacji ścian zewnętrznych, poddasza i fundamentów; rodzaj zastosowanej wentylacji. Obecna norma zakłada maksymalny poziom zapotrzebowania energetycznego budynku na poziomie 95 kWh/m2/rok.
Jest to stosunek mocy chłodniczej do mocy pobieranej przez urządzenie chłodnicze. Innymi słowy jest to stosunek wytworzonej energii cieplnej do pobranej przez pompę ciepła energii elektrycznej. Im wyższa wartość COP, tym urządzenie jest efektywniejsze i przede wszystkim oszczędniejsze.
Tak, czas pomp ciepła, które wyłączają się w trakcie mrozów już przeminął. W pompach ciepła Shizen zastosowano funkcję EVI, czyli wtrysk pary wodnej w dodatkowym wymienniku. Dzięki temu, urządzenie jest wydajne nawet w temperaturze -20°C.
Profesjonalny serwis techniczny pompy ciepła przez autoryzowanego serwisanta powinno się wykonać co roku, najlepiej przed sezonem grzewczym. Z naszej strony zapewniamy klientom sieć serwisantów, którzy stacjonują w każdym zakątku Polski. Dzięki temu, wszelkie przeglądy, serwisy bądź naprawy są wykonywane błyskawicznie.
Tak, pompa ciepła to obecnie jedno z najtańszych źródeł ciepła, wśród opcji dostępnych na rynku. Koszt wytworzenia 1 kWh energii cieplnej przez pompę ciepła bez udziału fotowoltaiki, może być nawet o kilkadziesiąt procent niższy niż w przypadku konwencjonalnych źródeł energii (np. kotłów na paliwo stałe). Łącząc pompę ciepła z systemem fotowoltaicznym zapewniamy sobie jeszcze większe oszczędności.
Do pompy ciepła zaleca się stosować niskotemperaturowe systemy grzewcze. Wynika to z takiej samej charakterystyki pracy urządzenia. W efekcie, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrzewania podłogowego. Taki system pozwoli na maksymalne wykorzystanie potencjału pompy ciepła.
Jak najbardziej! Pompy ciepła są często pierwszym wyborem klientów wykonujących termomodernizację starszych budynków. Nawet w budynkach mających kilkadziesiąt lat, pompa ciepła może generować oszczędności i efektywnie dbać o komfort termiczny mieszkańców.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  kontakt w godzinach:

  poniedziałek – piątek 8:00 – 18:00
  sobota – niedziela 8:00 – 20:00
  dni świąteczne 8:00 – 20:00

  Zgłoszenia prosimy składać przez zakładkę:
  SERWIS ONLINE

  chevron-down