Pompa ciepła do domu do 100 m2

jaka pompa ciepła do domu do 100m

Dzięki pompie ciepła w ekonomiczny sposób ogrzewamy dom i uzyskujemy ciepłą wodę użytkową. Wzrost zainteresowania energooszczędnymi urządzeniami związany jest także z dbałością obywateli o środowisko naturalne. Osoby planujące budowę lub modernizację budynku coraz częściej decydują się na powietrzne pompy ciepła, które oprócz funkcji grzewczej mogą pełnić funkcję klimatyzatora w letnie, upalne dni.

Pompa ciepła do domu do 100 m2 powinna być dopasowana przede wszystkim pod względem mocy. W przypadku domów o podobnej powierzchni na potrzeby ogrzewania i przygotowania c.w.u. idealnie sprawdzi się pompa o mocy grzewczej 6 kW i 10 kW czyli Shizen 6-AMS-RS i 10-AMS-RS. Należy pamiętać, iż do określania zapotrzebowania na ciepło każdego domu niezbędna jest także informacja na temat tzw. strat energii cieplnej budynku, a więc rodzaju i jakości zastosowanej termoizolacji oraz stolarki. Ważna jest także lokalizacja domu. Przy założeniu, że budynek nie ma większych problemów konstrukcyjnych generujących straty ciepła, można przyjąć, że w przypadku domu o powierzchni 100 m2, pompa ciepła o mocy grzewczej 6 kW będzie wystarczająca do zapewnienia komfortu cieplnego. 

Niemniej istotna od mocy pompy jest kwestia efektywności wybranego urządzenia określana poprzez: COP i SCOP. Współczynnik COP określa stosunek dostarczonego przez urządzenie ciepła do ogrzewania domu i zużytej przy tym energii elektrycznej. Pompy ciepła Shizen mają najwyższy współczynnik COP przy temperaturze -20 stopni Celsjusza wśród pomp dostępnych na rynku. Pozwala to na wydajne działanie urządzenia, co oznacza, że przy ujemnych temperaturach pobrana z zewnątrz energia następuje ogrzana i doprowadzona do instalacji grzewczej budynku bez użycia prądu. 

Powietrzne pompy ciepła Shizen AMS-RS są tak chętnie wybierane z uwagi na ich atrakcyjną cenę oraz łatwość montażu. Montaż nie wymaga żadnych prac ziemnych, co ogranicza koszty związane z wykonaniem instalacji. Inwestycja w pompę ciepła ma potencjał do znacznego obniżenia kosztów rachunków za prąd i potrafi zwrócić się już po kilku latach użytkowania.

Jaka pompa ciepła do domu 100 m²?

Pompa ciepła 6-AMS-RS

Ekonomiczny wybór do domu o powierzchni do 100 m2. Duża wydajność i wysokie parametry pracy nawet w zimowe dni.

pompa ciepła Shizen
Pompa ciepła 8-AMS-RS

Pompa ciepła o mocy 8 kW to popularne i ekologiczne rozwiązanie do ogrzewania wody i wnętrza niewielkich budynków.

Pompa ciepła 10-AMS-RS

Ogrzej w ekonomiczny sposób dom i wodę, oszczędzając jednocześnie energię elektryczną.

Wypełnij formularz kontaktowy - doradzimy w najlepszym wyborze

Zainteresowany pompą ciepła lub zbiornikiem? Skontaktuj się z nami!

  Adres

  AMS Full Serwis Marcin Kaczmarek
  ul. Świerkowa 23, 98-200 Sieradz

  Biuro
  biuro@pompyshizen.pl
  Dział zamówień
  +48 577 522 795
  Dział serwisu
  +48 577 522 767
  kontakt w godzinach:

  poniedziałek – piątek 8:00 – 18:00
  sobota – niedziela 8:00 – 20:00
  dni świąteczne 8:00 – 20:00

  Zgłoszenia prosimy składać przez zakładkę:
  SERWIS ONLINE

  chevron-down