Rynek pomp ciepła jest bardzo różnorodny i obfity w produkty dopasowane do potrzeb klientów. Niestety, w wielu przypadkach są to urządzenia, wykonane z wątpliwej jakości komponentów, co przekłada się na ich żywotność i wydajność. Dlatego też, w powietrznych pompach ciepła Shizen postanowiliśmy połączyć najlepsze rozwiązania technologiczne oraz kompleksową obsługę klienta. Dzięki temu nie tylko wyróżniamy się na rynku, ale również rozwijamy go w odpowiednim kierunku, wyznaczając nowe standardy.

Stawiamy na sprawdzone marki

Pompa ciepła Shizen nie jest produktem wykonanym na chińskich podzespołach. Dowodem tego jest fakt, iż sercem naszego urządzenia jest sprężarka marki Panasonic. Komponenty te już od wielu dekad służą użytkownikom swoją niezawodnością i funkcjonalnością. Połączenie japońskiej technologii z naszym podejściem, w którym klient zawsze jest na pierwszym miejscu, stworzyło optymalne rozwiązanie dla domów, biur i zakładów przemysłowych.

Wydajność priorytetem

Pozostając przy temacie sprężarki, należy podkreślić jej rolę w pracy całego systemu. W pompach ciepła Shizen zastosowaliśmy podwójną sprężarkę inwerterową wzbogaconą o funkcję EVI. Takie rozwiązanie pozwoliło na zwiększenie wydajności naszych produktów (ponad 25% w porównaniu ze standardowymi sprężarkami).

Dzięki dodatkowemu wtryskowi pary wodnej do wymiennika (funkcja EVI), nasze pompy ciepła powietrze-woda charakteryzują się najwyższym na rynku współczynnikiem COP dla temperatury -20°C. Podwójna sprężarka inwerterowa daje możliwość precyzyjnej regulacji wymaganej temperatury wody grzewczej (nawet do 0,5°C) i wyróżnia się lepszą kulturą pracy (mniej drgań, brak hałasu) niż standardowe rozwiązania. Cicha praca (53–58 dB) pozwala na montaż pompy nawet w pomieszczeniach sąsiadujących z salonem lub sypialnią.

Oprócz wysokiej wydajności podwójna sprężarka inwerterowa charakteryzuje się dłuższą żywotnością niż pojedyncze sprężarki. Wynika to ze zmniejszenia liczby cykli pracy (zakres cykli wynika bezpośrednio z zapotrzebowania na ciepło). Pompa ciepła z typową sprężarką ON/OFF włącza się znacznie częściej, co skraca jej żywotność.

Aby zmaksymalizować wydajność pomp ciepła Shizen, zastosowaliśmy w nich czynnik roboczy R32, czyli najefektywniejsze rozwiązanie wśród opcji dostępnych na rynku, które sprzyja również środowisku.

Trzy funkcje w jednym urządzeniu

Pompy ciepła Shizen mają coś, czego nie ma żadne konwencjonalne źródło energii. Mowa o połączeniu trzech funkcji w jednym urządzeniu: ogrzewania budynku, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia pomieszczeń. Dbamy o komfort naszych klientów nie tylko w mroźne zimy, ale również latem, kiedy nasza pompa ciepła zmiania się w wydajny system klimatyzacyjny.

Ogólnopolski serwis pomp ciepła

Mamy świadomość tego, że urządzenie grzewcze w domu bądź firmie musi być nieprzerwanie gotowe do tego, aby zadbać o nasz komfort termiczny lub przygotować ciepłą wodę użytkową. Mimo wysokiej niezawodności naszych produktów stworzyliśmy ogólnopolską sieć serwisantów i dystrybutorów pomp ciepła . Są oni dostępni przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. 

Nie musisz się martwić o to, że w środku zimy zostaniesz bez urządzenia grzewczego. Nasi specjaliści są w każdym zakątku Polski, ponieważ chcemy, aby każde zgłoszenie zostało obsłużone w trybie natychmiastowym. Jest to coś, co wyróżnia nas na tle innych dostawców pomp ciepła. Pamiętajmy, że wybór urządzenia importowanego z innego kraju jest ryzykowny, ponieważ w przypadku awarii musimy się zdać na zewnętrznych serwisantów pomp ciepła, którzy bardzo często nie znają urządzenia, a ich kalendarz jest wypełniony na kilka tygodni w przód.

Perfekcja w każdym calu

Nie ma lepszej reklamy niż opinia zadowolonego klienta, dlatego projektując powietrzną pompę ciepła Shizen, wiedzieliśmy, że musimy zadbać o każdy detal. W taki sposób powstał produkt, który jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Co więcej, udało się tego dokonać zachowując konkurencyjne ceny pomp ciepła.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu:

+48 577 522 787